fbpx

arrow-back FAQ – Najczęściej zadawane pytania

SEKCJA UCZNIA

 

1: Na czym polega akcja na platformie Pho3nix Kids?

29 stycznia na platformie https://app.pho3nix-kids.com pojawi się 10 filmów z ćwiczeniami. Zachęcamy dzieci do wspólnych ćwiczeń z nimi! Za każdy odtworzony w całości film uczeń otrzyma 10 punktów. Punkty przyznawane są tylko za pierwsze odtworzenie filmu. Może zdobyć ich w sumie maksymalnie 100 przez całą akcję. Za każde 10 zdobytych punktów Fundacja Pho3nix przekaże 1 PLN na konto WOŚP, więc przez samą aktywność na platformie każdy uczeń może zebrać aż 10 PLN!

Dodatkowo zachęcamy do wrzucania sportowych zdjęć z hashtagiem #Pho3nixDlaWOSP na Instagrama lub Facebooka – za każde zdjęcie przeznaczymy kolejne 1 PLN na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2: Nie widzę swojej szkoły na liście?

Może tak się zdarzyć – akcja jest przeznaczona tylko dla szkół, które wcześniej zgłosiły się do programu Pho3nix Active School. Jeśli reprezentujesz jedną z tych szkół, a nie widzisz swojej szkoły i jesteś pewny, że Twojej szkoły nie ma na liście – zgłoś to do swojego szkolnego koordynatora, który skontaktuje z koordynatorem Fundacji Pho3nix w celu wyjaśnienia nieporozumienia. Jeśli szkoła była zgłoszona do naszej akcji, to na pewno będzie na liście i weźmie w niej udział.

3: Na liście w swojej szkole nie widzę swojej klasy.

Zgłoś tę informację do swojego szkolnego koordynatora. Jeśli jakieś klasy nie ma na liście – niezwłocznie ją dodamy.

4: Kiedy będą dodane filmy do Akcji WOŚP?

Filmy do akcji Fundacja Pho3nix Dla WOŚP zostaną dodane na platformę https://app.pho3nix-kids.com w piątek 29 stycznia, a akcja trwa do końca 7 lutego. Będzie ich 10.

 5: Nie przyszedł do mnie mail potwierdzający rejestrację

Prosimy przede wszystkim o sprawdzenie folderu SPAM – może się tak zdarzyć, że mail właśnie tam trafi. Jeśli go tam nie ma, prosimy o cierpliwość, w niektórych przypadkach może się zdarzyć tak, że mail przyjdzie z opóźnieniem. Jeśli mail nie pojawił się przez 24h od czasu rejestracji, prosimy o ponowny kontakt.

6: Nie mogę się zalogować

Proszę się upewnić, że w górne pole logowania wpisujesz swój „Nick” (nazwę użytkownika wybraną przez Ciebie podczas rejestracji), a nie adres e-mail. Jeśli to nie pomaga, użyj opcji Resetowania Hasła: https://app.pho3nix-kids.com/resetowanie-hasla podając tam adres e-mail na który było zarejestrowane konto

7: Mam problemy techniczne z platformą

Proszę spróbować z innego urządzenia / innej przeglądarki internetowej / w trybie incognito. Pomocne może być również wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-wyczyscic-pamiec-podreczna-i-pliki-cookie-w-przegladarce

8: Jest awaria platformy – co robić?

Jeśli pojawia się awaria na platformie, poinformujemy mailowo wszystkich użytkowników. Jeśli nie otrzymałeś maila o awarii, to znaczy, że problem najprawdopodobniej występuje tylko na Twoim sprzęcie. Proszę spróbować z innego urządzenia / innej przeglądarki internetowej / w trybie incognito. Pomocne może być również wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-wyczyscic-pamiec-podreczna-i-pliki-cookie-w-przegladarce

 

SEKCJA NAUCZYCIELA

 

1: Czy jako nauczyciel również mogę się zarejestrować na platformę i brać udział w akcji?

Jak najbardziej, wystarczy, że założysz konto tak samo jak uczeń i przypiszesz się do swojej szkoły.

2: Skąd mogę wiedzieć ile pieniędzy na WOŚP zebrali uczniowie z mojej szkoły?

Licznik zebranych pieniędzy przez szkołę znajdziesz na platformie w zakładce „Ranking” – znajdziesz tam też listę wszystkich zarejestrowanych uczniów w swojej szkole oraz liczbę punktów, które zdobyli. Każde 10 punktów to 1 PLN na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

3: Czy nasza szkoła może publikować materiały przesłane przez Fundację Pho3nix dotyczące akcji?

Jak najbardziej!

4: Czy jako koordynator muszę dołączyć do grupy facebookowej Pho3nix Active School?

Nie ma takiej konieczności, ale bardzo zachęcamy – to najszybszy sposób, aby być na bieżąco z działaniami Fundacji Pho3nix dla Twoich uczniów.

5: Czy moi uczniowie mogą jeszcze jakoś inaczej wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Tak, jak najbardziej. Wystarczy, że od 25 stycznia do 7 lutego będą publikować na Facebooku, Instagramie lub TikToku zdjęcia i filmy ze swoją sportową aktywnością. Za każdy wpis oznaczony hashtagiem #Pho3nixDlaWOSP przekażemy 1 PLN na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.