fbpx

arrow-back Aplikacja Mobilna Pho3nix Kids – FAQ

APLIKACJA MOBILNA PHO3NIX KIDS – PYTANIA I ODPOWIEDZI

 1. Dla kogo jest aplikacja mobilna Pho3nix Kids?

Aplikacja Pho3nix Kids jest przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych – od 1 do 8 klasy.

 1. Na czym polega aplikacja?

Aplikacja Pho3nix Kids służy do monitorowania codziennej aktywności w postaci wykonywanych kroków. Zawiera też elementy rywalizacji – kroki wymieniane są na punkty (1000 kroków = 1 punkt), możliwość zdobywania nowych poziomów zaawansowania (leveli), a także oferuje uczestnictwo w wyzwaniach z nagrodami do wygrania.

 1. Jak przebiega rejestracja?

Rejestracja przebiega analogicznie jak w platformie www.pho3nix-kids.com. Uczeń podaje swoje imię i nazwisko, ustawia nazwę użytkownika i hasło. Podczas rejestracji Uczeń przyporządkowuje swoje konto do swojej szkoły, wybierając miejscowość, szkołę i klasę do której chodzi. Podczas rejestracji Uczeń musi podać adres e-mail swojego opiekuna prawnego, który musi w imieniu Ucznia zaakceptować Regulamin Aplikacji oraz Politykę Prywatności. Aplikacja wymaga też integracji z aplikacją Google Fit lub Apple Health (w zależności od posiadanego telefonu), aby pobierać dane o wykonanych aktywnościach (krokach).

 1. Jeśli mam konto na platformie pho3nix-kids.com, to czy muszę się rejestrować do aplikacji mobilnej Pho3nix Kids?

Nie, wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji Pho3nix Kids danymi, którymi logujesz się do platformy www.pho3nix-kids.com

 1. Skąd mogę pobrać aplikację Pho3nix Kids?

Aplikację znajdziesz w sklepie Google Play i App Store wpisując w wyszukiwarkę „Pho3nix Kids”

 1. Jakie są wymagania sprzętowe do korzystania z aplikacji Pho3nix Kids?

Korzystanie z Aplikacji wymaga posiadania przez Ciebie urządzenia przenośnego posiadającego dostęp do Internetu i wyposażonego w system operacyjny Android lub iOS. Korzystanie z Aplikacji możliwe jest wyłącznie w trybie on-line. Zastrzegamy, że nie gwarantujemy poprawności działania Aplikacji bez dostępu do internetu. Minimalne wymagania do zainstalowania i uruchomienia Aplikacji w zakresie systemu operacyjnego to: Android 5.1 Lollipop (API 22) do wersji obowiązującej i nowsze oraz iOS 10 i 11, iPhone 6 – X. Możliwe jest, że Aplikacja będzie działać na urządzeniach przenośnych działających wyposażonego w starsze wersje systemów operacyjnych Android oraz iOS niż wskazane wyżej, jednak nie składamy żadnych zapewnień co do poprawności i bezpieczeństwa Aplikacji na tego typu systemach.

 1. Jakie dane zbiera aplikacja?

Aplikacja zbiera dane wpisane przez Ucznia podczas rejestracji, a także dane o liczbie wykonanych kroków przekazywane za pośrednictwem aplikacji Google Fit lub Apple Health.

 1. Jak przyznawane są LEVELE w aplikacji?

Na podstawie średniej liczby punktów zdobytej przez Użytkownika w danym okresie czasu przyznawane są kategorie aktywności (Levele). Przyznanie lub aktualizacja levelu użytkownika odbywa się każdego dnia o godzinie 00:01. Nadanie levelu odbywa się przez wyliczenie średniej punktów zdobytych przez Użytkownika przez ostatnie 7 dni. Użytkownik może awansować jednorazowo tylko o jedną kategorię. Wyróżnia się 4 (cztery) kategorie aktywności posiadające następujące ramy punktowe przyporządkowane do średniej dziennej liczby punktów generowanych przez ruch fizyczny w danym okresie: (a) Spacerowicz od 0 do 3,99 punktów dziennie; (b) Jogger od 4 do 6,99 punktów dziennie; (c) Biegacz od 7 do 9,99 punktów dziennie; oraz (d) Maratończyk więcej niż 10 pukntów dziennie (maksymalnie 15 punktów dziennie).

 1. Na czym polegają wyzwania w aplikacji i co można w nich wygrać?

W aplikacji dostępne są okresowe wyzwania, które mają określony czas trwania. Wyzwania polegają na zrobieniu jak największej liczby kroków w czasie trwania wyzwania. Zwycięzcy (liczba definiowana każdorazowo dla określonego wyzwania) otrzymują nagrody rzeczowe od Fundacji Pho3nix.

 1. Jak mogę wziąć udział w wyzwaniu w aplikacji Pho3nix Kids?

Aby wziąć udział w wyzwaniu w aplikacji Pho3nix Kids, wystarczy, że wejdziesz w wyzwanie, które Cię interesuje i wciśniesz przycisk „Dołącz do wyzwania”. Wyjątkiem jest konkurs międzyszkolny – do niego dołączają automatycznie wszyscy uczniowie.

 1. Na czym polega konkurs międzyszkolny w aplikacji?

Konkurs Międzyszkolny w aplikacji jest przeznaczony dla Szkół Podstawowych, które zgłosiły swój udział w programie Pho3nix Active School. Konkurs polega na zrobieniu jak największej liczby kroków przez wszystkich uczniów szkoły w okresie od 6 do 14 kwietnia 2021 roku. Aby wyrównać szanse między małymi i dużymi szkołami, w końcowym rankingu brany jest pod uwagę sumaryczny wynik 50 najaktywniejszych uczniów każdej szkoły biorącej udział w konkursie.

 1. Czy mogę korzystać z aplikacji na więcej niż jednym urządzeniu?

Instalacja i logowanie na dwóch urządzeniach jest możliwa, natomiast kroki na koncie się nie sumują. Z każdym logowaniem na inne urządzenie aplikacja Pho3nix Kids pobiera dane historyczne z tego konkretnego urządzenia nadpisując poprzednie wyniki. Jest to zabezpieczenie przed korzystaniem jednocześnie z kilku urządzeń w celu zdobycia większej liczby punktów.

 1. Czy jeśli mojej szkoły nie ma na liście, to czy mogę brać udział w konkursie międzyszkolnym?

Konkurs jest przeznaczony dla szkół podstawowych, które zgłosiły swój udział w programie Pho3nix Active School. Jeśli Twojej szkoły nie ma na liście, dalej możesz korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji i walczyć o nagrody w wyzwaniach.

 1. Czy nauczyciel może się zarejestrować i korzystać z aplikacji?

W celu obserwacji wyników rywalizacji uczniów prosimy o kontakt na adres mailowy pomoc@pho3nix-kids.com

 1. Czy mogę korzystać z aplikacji na telefonie mojego rodzica?

Niestety w związku z tym, że aplikacja liczy wykonane w ciągu dnia kroki, nie jest możliwe korzystanie z innego telefonu niż osobisty telefon Ucznia.

 1. Czy mogę podłączyć aplikację do mojego krokomierza lub zegarka sportowego?

Aplikacja w celu pobrania danych o wykonanych krokach integruje się z aplikacją Google Fit lub Apple Health – każdą z tych aplikacji możesz połączyć ze swoim krokomierzem lub zegarkiem sportowym.

 1. Skąd będę wiedział kiedy wygram nagrodę i jak ją odbiorę?

Po wygraniu nagrody w wyzwaniu, trafi ona do sekcji “Moje nagrody” w aplikacji. Nie zapomnij jej sprawdzać regularnie – nagrody mają swoje daty ważności. Po wygraniu nagrody otrzymasz informację mailową informującą w jaki sposób możesz ją zrealizować.

 1. Czy mogę dwa razy wygrać tę samą nagrodę?

Może się zdarzyć taka sytuacja, że nagrodą w wyzwaniu będzie nagroda, którą już raz kiedyś wygrałeś. W takiej sytuacji nie będziesz mógł o nią walczyć kolejny raz – warto dać szansę innym.