Cel fundacji

1 000 000 AKTYWNYCH DZIECI

Z nami każde dziecko znajdzie swoją drogę do aktywnego stylu życia. Wprowadzamy dzieci w świat sportu poprzez angażujące materiały video, wyzwania i konkursy oraz inicjatywy sportowe takie jak obozy i półkolonie czy zawody triathlonowe.

Divider

FUNDACJA PHO3NIX W POLSCE

Użytkowników aplikacji
Współpracujących szkół
Zorganizowanych warsztatów
Filmów z ćwiczeniami
Zebranych kroków
Zaangażowanych dzieci

Nasze projekty

aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna dla dzieci

Aplikacja Pho3nix Kids to wsparcie dla rodziców i dzieci w codziennym ruchu. To interaktywna przygoda, w której motywujemy i inspirujemy najmłodszych do ruchu oraz nagradzamy ich za prowadzenie aktywnego stylu życia, bez względu na umiejętności i poziom zaawansowania.

Platforma video dla dzieci

Pho3nix Kids to nie tylko aplikacja mobilna nagradzająca regularną aktywność, ale także platforma z filmami. W ramach jednego konta dzieci otrzymują dostęp do ponad 100 filmów z ćwiczeniami przygotowanymi przez charyzmatycznych trenerów. Ćwiczenia dostępne są w różnych kategoriach wiekowych. Codzienna dawka ruchu i sportowych inspiracji czeka!

platforma wideo

Pho3nix Active Score

Pho3nix Active Score to innowacyjny wskaźnik ogólnej sprawności fizycznej dzieci w ramach czterech badanych cech motorycznych: siły, zwinności, wytrzymałości i skoczności. Wyniki są digitalizowane na Platformie Video Pho3nix Kids, dzięki czemu każde dziecko może sprawdzić jak wypada na tle rówieśników oraz otrzymać indywidualne rekomendacje dyscyplin sportowych!

Pho3nix Active School

Największe obchody Międzynarodowego Dnia Sportu, czyli tydzień sportowych konkursów i wyzwań szkolnych, poprzedzonych kilkoma miesiącami przygotowań i inicjatyw promujących aktywność fizyczną wśród dzieci. Finał Pho3nix Active School to konkurs video o tytuł Najbardziej Inspirującej Szkoły w kraju!

Warsztaty Sportowe dla szkół

Sportowo-edukacyjne zajęcia organizowane przez Fundację Pho3nix w szkołach podstawowych. W warsztatach bierze udział wielu utytułowanych sportowców, również tych z historią olimpijską. Celem warsztatów jest zapoznanie uczniów z mnogością dyscyplin sportowych i pomoc w odkryciu, która może odpowiadać ich predyspozycjom. Wierzymy, że prowadząc warsztaty pomożemy odkryć przyszłe sportowe talenty!

Obozy i półkolonie

Fundacja Pho3nix wspiera sportowy rozwój dzieci na każdym kroku – nie tylko w czasie roku szkolnego. Organizujemy sportowe obozy i półkolonie dla dzieci, podczas których, pod opieką wykwalifikowanych trenerów, dzieci mają możliwość zapoznać się bliżej ze światem sportu. A wszystko to w fantastycznej, wakacyjnej atmosferze! Nasze obozy dla dzieci są bezpłatne.

Zawody sportowe dla dzieci

Pho3nix Kids to również nowatorskie zawody triathlonowe dla dzieci. Udział w zawodach od najmłodszych lat to doskonały sposób na zaszczepienie w dzieciach ducha sportowej rywalizacji fair-play. Do tej pory zawody odbywały się na terenie Szwajcarii, Polski, Australii i Hiszpanii.

Kanał YouTube Pho3nix Kids

Nasz kanał na YouTubie to darmowa skarbnica wiedzy i pomoc dydaktyczna dla wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego. Setki filmów instruktażowych, treningów, dostosowanych do wieku i poziomu zaawansowania dzieci. Ponadto cała masa sportowych inspiracji. Zapraszamy!

CO NAS WYRÓŻNIA?

wspieranie rozwoju sportowego dzieci

Wspieranie sportowego rozwoju dzieci

Wierzymy, że życie pełne przygód zaczyna się od sportu. Sport uczy uczciwej rywalizacji, samodyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu. Zarażamy dzieci pasją do sportu i wspieramy ich sportowy rozwój od najmłodszych lat.

wspieranie rozwoju sportowego dzieci

Aktywność poprzez zabawę

Filmy z ćwiczeniami, codzienne wyzwania i quizy z wiedzy o sporcie to aktywności, które zachęcają do regularnego ruchu. A wszystko to dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania.

wspieranie rozwoju sportowego dzieci

Nagradzamy regularną aktywność

Zaangażowanie i regularna aktywność przekładają się na punkty. Każde dziecko, niezależnie od poziomu zaawansowania, ma szansę zdobyć nagrody indywidualne i dla swojej szkoły!

wspieranie rozwoju sportowego dzieci

Wsparcie dla szkół

Bazę dla materiałów treningowych stanowią zalecenia Międzynarodowej Organizacji Zdrowia, podstawa programowa oraz rzetelna wiedza specjalistów. Platforma może stanowić dodatek i urozmaicenie dla lekcji WF-u, wspierając w ten sposób szkoły i placówki edukacyjne.

wspieranie rozwoju sportowego dzieci

Dzielenie aktywności ze znajomymi

Zachęcamy, aby dzieci dzieliły aktywność ruchową z równieśnikami. Każde dziecko może zostać inspirującym przykładem dla swoich znajomych, zapraszając ich do wyzwań i wspólnej aktywności.

wspieranie rozwoju sportowego dzieci

Darmowy dostęp

Udowadniamy, że sport to przestrzeń, do której każde dziecko powinno mieć równy dostęp. Platforma Pho3nix jest całkowicie darmowa, aby wspierać aktywność wszystkich dzieci i niwelować społeczne różnice.

Partnerzy

Dołącz do nas

Jesteś nauczycielem/dyrektorem Szkoły Podstawowej? Wypełnij formularz i dowiedz się więcej na temat tego, jak możesz zaangażować swoją lokalną społeczność w działalność Fundacji Pho3nix. Zobacz, co możemy zrobić także dla Twojej szkoły!
wspieranie rozwoju sportowego dzieci

    formularz kontaktowy dla szkół