Aktualności

Paulina Kotfica – z rekordem Polski na dystansie średnim IM

Podczas rozegranych w niedzielę, 12 czerwca, Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, Paulina Kotfica, triathlonistka zaangażowana w działania Fundacji Pho3nix i wspierająca dzieci w projektach Pho3nix Kids ustanowiła nowy rekord Polski kobiety na tym dystansie. Obecnie wynosi on 4 godziny 13 minut 38 sekund. Jest także pierwszą Polką, która wygrała polską edycję 1/2 IM.

– Od samego początku czułam się bardzo dobrze. Inna rzecz, że lubię warszawskie zawody, wygrywałam tu kiedyś, tym bardziej cieszy mnie dzisiejsze zwycięstwo – powiedziała Paulina Kotfica zaraz po przekroczeniu mety – Po wyjściu z wody chciałam jak najszybciej urwać pozostałe zawodniczki i zyskać zapas czasu, ale ostatecznie wszystkie się zjechałyśmy i tak dotarłyśmy do strefy zmian. Ten wyścig rozstrzygnął się więc dopiero na biegu.

Z wody pierwsza wyszła Francuzka Julie Iemmolo, która również na rowerze uzyskała niewielką przewagę nad rywalkami. Przed bieganiem w skład ścisłej czołówki, między którą miała rozegrać się walka o miejsca na podium, weszła także inna Francuzka Eloise Du Luart, a także Amerykana Brittany Higgins i oczywiście Paulina.

Ponad 21 km zawodniczka GVT przebiegła w 1 godzinę 29 minuty i 12 sekund, co w sumie dało jej ponad 4 minuty przewagi nad Julie oraz około 5 minut na Du Luart. Tym samym Paulina Kotfica, z łącznym czasem 4 godziny 13 minut 38 sekund, ustanowiła nowy nieoficjalny rekord Polski kobiet na dystansie 1/2 IRONMAN. I to zaledwie dwa tygodnie po zwycięstwie w „połówce” IM rozegranej w Sierakowie.