Aktualności

II edycja warsztatów sportowych Pho3nix Kids ruszyła pełną parą!

Już po raz drugi ruszyliśmy w największą trasę po Polsce, podczas której przeprowadzamy inspirujące warsztaty sportowe dla uczniów szkół podstawowych. Odwiedzimy sto placówek, które są laureatami konkursu Pho3nix Active School.

Warsztaty to wyjątkowa okazja, aby spotkać wybitnych sportowców, zadać im pytania, zainspirować się ich historią czy zmotywować do rozpoczęcia własnej sportowej przygody.

Ponadto uczniowie sprawdzą swoje predyspozycje ćwicząc na specjalnie przygotowanych do tego stacjach.

Nowością tegorocznej edycji będzie możliwość wpisania swoich wyników na specjalnie przygotowanej platformie on-line, która korzystając z przygotowanych algorytmów oszacuje Pho3nix Active Score – czyli ogólny wskaźnik sprawności w ramach czterech badanych cech motorycznych, tj.: siły, zwinności, wytrzymałości i skoczności.

Oprócz wygenerowanego wyniku indywidualnego uczniowie dowiedzą się, jak wypadli na tle rówieśników, a także poznają swoje wiodące cechy, do których dopasujemy odpowiednie dyscypliny sportowe i zarekomendujemy zestawy ćwiczeń do pracy nad wszystkimi badanymi elementami.

Brzmi ciekawie? Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów. Już w 2023 roku kolejna odsłona konkursu i szansa na wygranie warsztatów!