Aktualności

Zakończyliśmy największy w Polsce roadshow warsztatów sportowych

Przez blisko 4 miesiące Fundacja przeprowadziła ponad 600 bezpłatnych warsztatów w 100 szkołach podstawowych, w całej Polsce. Gośćmi specjalnymi warsztatów byli, między innymi, rekordzistka Świata we wspinaczce sportowej – Aleksandra Mirosław, Mistrz Świata w pływaniu – Radosław Kawęcki oraz wielokrotna medalistka olimpijska Katarzyna Bachleda-Curuś. Łącznie w warsztatach wzięło udział ponad 30 wybitnych sportowców reprezentujących 17 olimpijskich dyscyplin.

Ponadto:

  • dotarliśmy do 15 000 uczniów
  • przejechaliśmy ponad 13 000 km
  • zrealizowaliśmy warsztaty na wielkich hala i na szkolnych korytarzach
  • 300 razy wspólnie zatańczyliśmy Swish Swish
  • rozdaliśmy 15 000 akredytacji sportowych
  • wykonaliśmy 600 grupowych zdjęć
  • przeprowadziliśmy 3 lekcje on-line (w tym jedną po angielsku)
  • zadaliśmy sportowcom około 2 400 pytań
  • a w RoxPro (ćwiczenie na szybkość reakcji) uczniowie grali łącznie 78 h 54 min (to ponad 3 dni!!)

Celem projektu była inspiracja dzieci do aktywności fizycznej i wprowadzenie ich do świata olimpijskiego poprzez udział wybitnych sportowców i część praktyczną sprawdzającą ich predyspozycje sportowe. Zorganizowanie w tak krótkim czasie ponad 600 warsztatów w 100 szkołach w całej Polsce było niezwykłym wyzwaniem organizacyjny i logistycznym, głownie przez sytuację pandemiczną w Polsce. Pomimo ograniczeń w warsztatach Pho3nix wzięło udział blisko 15 000 dzieci.

Warsztaty były jedną z głównych nagród w zorganizowanym przez Fundację Pho3nix największym w Polsce międzyszkolnym konkursie sportowym – Pho3nix Active School.

Do połowy kwietnia trwają zapisy do drugiej edycji konkursu Pho3nix Active School, którego finał trwa od 30 kwietnia do 15 maja 2022 roku. W II edycji pula sportowych nagród dla szkół sięgnie 1 000 000 PLN, w tym oczywiście także sportowe warsztaty.  Patronat honorowy nad konkursem po raz kolejny objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a nowością II-ej odsłony konkursu będzie udział jury w skład, którego wchodzą m.in.: Katarzyna Bachleda-Curuś, Aleksandra Mirosław, Adam Bielecki i Sebastian Kulczyk.

Aby zawalczyć o nagrody szkoły mogą się zgłaszać do konkursu wypełniając formularz dostępny pod adresem: https://pho3nix-kids.com/pho3nix-active-school-2022-zgloszenie/

Rekrutacja wciąż trwa! Zapraszamy!